Cyberpunk Frpg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés
Kezdő játékosoknak
Minden kedves játékost üdvözlünk a Cyberpunk Frpg fórumán! A kezdő, tapasztalatlan játékosok mindenképp olvassák el a Kezdőknek című részt, ahol minden lényeges dolog le van írva, kezdve a szerepjáték lényegétől át a karakteralkotásig. Jó játékot kívánunk!
Szavazz az oldalra!
FRPG Top Sites - Magyarország
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Gfallingsmall
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Szab2
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Implant

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Kaszt
Legutóbbi témák
» Általános társalgó
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeVas. Okt. 26, 2014 7:27 am by Taira Morinaga

» Cubik lakhelye
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimePént. Márc. 15, 2013 7:10 am by Maynard Sutherland

» utcák, terek
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeSzer. Feb. 20, 2013 10:07 pm by Michael Longley

» 24-es móló
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeKedd Feb. 05, 2013 7:02 am by Maynard Sutherland

» Feketepiac
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeSzomb. Feb. 02, 2013 4:16 am by Maynard Sutherland

» Sekk Gaur
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimePént. Jan. 25, 2013 7:26 am by JC Denton



 

 Los Angeles - Shelter Point Yacht klub

Go down 
2 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
SzerzőÜzenet
JC Denton
Admin
JC Denton


Hozzászólások száma : 433
Join date : 2012. Jan. 20.

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimePént. Aug. 03, 2012 8:05 am

Elindultok a korlát felé, le egyenesen a létrán, és végül be a csónakba. A bizalmatlanságod Carter irányában nem alaptalan, viszont mindeközben nem tesz semmilyen ellenséges mozdulatot. Amint leértek a csónakhoz, beültök, és Carter beül a motor mellé. Ahogy végre körülnézel rendesen, látod, hogy Troy csónakja tényleg luxus, már ha egy csónakra lehet ilyet mondani. Két hűtődoboz díszeleg a két végében, a motorra hangtompító van szerelve - így akár hadi műveletekre is könnyen lehetne használni - valamint az aljára perzsa szőnyeget borítottak, pusztán a kényelem kedvéért.
Talán felesleges fényűzés az egész, de ahogy benézel a hűtődobozokba, látod, hogy tele van pezsgővel, drága desszertekkel, valamint mindenféle előre elkészített finomsággal. Egy laptop is van a fedélzeten, a táskája szorosan az aljához rögzítve, de ha kiveszed, és bekapcsolod, rá kell jönnöd, hogy jelszóval van levédve, és fogalmad sincs, mi lehet az.
Carter elmerül a kilátásban, és ahogy te is visszafordulsz a hajó felé, el kell ismerned, fejedelmi látvány. A kivilágítás továbbra is csodálatos, és az emberek bizonyára továbbra is élvezik a milliomos vendégszeretetét. Már csak az a kérdés, Vangvard mikor jön rá, hogy a legforradalmibb, eddigi legjobb találmánya pár perccel ezelőtt kisétált a hajójáról. Ha visszafordulsz felé, láthatod, hogy Carter nagyon mélyen elmerült a látványban, tehát egy torokköszörülés segítségével visszatereled a témára.
- Elnézést, elkalandoztam...Tudja, a magunkfajták alatt azt az embertípust értettem, akik...akik olyan dolgokat tesznek meg a megélhetésükért, amikhez nem igazán fűlik a foguk. Persze én nem ismerem magát, tehát nem lehetek ebben biztos, de ha csak a tényeket nézzük, ezen az estén maga több alkalommal is majdnem elvesztette az életét, csak azért, hogy ellopjon egy chip-et, amit aztán odaadhat egy lepukkant klub kissé dilis főnökének. - mondja mosolyogva, és még mielőtt közbevághatnál, gyorsan tovább folytatja: - Persze lehet, hogy maga kedveli az effajta extrém helyzeteket, ez esetben elnézést kérek. Én viszont egyértelműen ebbe az emberfajtába tartozok. - mondja, majd visszafordul az oceAnco felé, és, talán utoljára, szemügyre veszi a luxushajót. - Csak azért, hogy elnyerjem Vangvard bizalmát, tucatnyi ártatlan embert kellett eltennem láb alól. Nem ismertem őket, és esélyt se adtam nekik, nehogy elcsesszem a munkámat. Az egész életem ebből állt, mellesleg. Mindig is ismeretleneket öltem pénzért. De hát mit tehet az ember, ha valamiben jó, és még pénzt is kereshet vele?
A hangja itt kissé búskomorrá válik, és a tekintete is elkalandozik. Nem lehetsz biztos benne, de nagyon úgy néz ki, Mr. Carter, a fickó, aki az előbb könyörtelenül, hidegvérrel ölte meg az egykori kollégáját, most amiatt kesereg, hogy idegeneket kell ölnie.
- És hogy honnan tudom mindezt? Puszta logika, semmi több. Lefogadom, hogy maga nem idevalósi. Ha Los Angelesi lenne, akkor bizonyára tagja lenne valamilyen úton-módon a Los Angelesi alvilágnak, ez esetben pedig ismerné Rachelt. Illetve...senki se ismerheti Rachelt eléggé, de azért többet tudna róla, mint most. Az alvilágban nagyon sok ember tud arról, hogy Rachelnek erre a chip-re fáj a foga.
Mondja, majd rábök a szmokingodra.
- Amint megtudtam, hogy valaki betört a páncélterembe, már feléledt bennem a gyanú, és amikor megtudtam, mit vittek el, már mindent tudtam. Félreértés ne essék, nem tudtam, hogy pont ma este érkezik majd maga meg. Az eredeti szökési tervem egy kissé...extrémebb lett volna. A nevét pedig a barátjától tudtam meg. Elismerem, sokáig bírta a harcot a többiek ellen, de ellenem esélye se volt. Remélem nem veszi nagyképűségnek. Jelenleg eszméletlenül fekszik valahol az oceAnco-n.
Egy darabig téged néz, majd ismét visszafordul a luxushajó felé. A víz lassú, ráérő hullámzása kellemes, ringató érzést kelt bennetek, és itt kint, a nyílt tengeren hirtelen elfog titeket egy furcsa érzés. Mintha nem is a huszonegyedik században lennétek. Ha felnéztek az égre, csupán a hold ezüstös csillogását látjátok. Ha jó szögben nézitek, a város természetellenesen erős neonfényei nem érnek el idáig, és Troy giccsparádéja is elhal a távolban. Mintha visszatértetek volna az anyatermészetbe: oda, ahonnan jöttetek, és ahova minden ember egyszer visszatér. Egy rövid pillanatig mindketten megfeledkeztek mindenről: összeesküvésekről, magáncégekről, környezetszennyezésről. Minden fájdalom, és szenvedés hátramarad, és a helyüket átveszi a nyugodt, boldog üresség.
- Ölt már valaha is embert, Mr. Longley?




Vissza az elejére Go down
https://cyberfrpg.hungarianforum.net
Michael Longley
4. szint
Michael Longley


Hozzászólások száma : 265
Join date : 2012. Feb. 07.
Tartózkodási hely : két meló közt úton

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimePént. Aug. 03, 2012 10:04 pm

Végül aztán gond nélkül leértünk a csónakba és míg Carter leült a hajó végében én elindítottam a világ talán leghalkabban működő és látványra is csupa luxus csónakját és kezdtünk eltávolodni a hajótól, amely fényűzően kivilágítva irigylésre méltó látványt nyújt és még mindig zajlik rajta a vigadalom, úgy látszik még nem fedezték fel a szökésünket, vagy ha igen, akkor Troy ügyesen titokban tartja, ami valahol érthető is.
Nem messze az irányító konzoltól felfedezek egy laptopot is, de bekapcsolva rá kell jönnöm, hogy jelszó nélkül nem megyek vele sokra, de hát mindent fel lehet törni, így úgy döntök az út végén majd magamhoz veszem, hátha van rajta egy-két hasznos dolog,
Carter most feltűnően csendben van, ezért vetek rá egy gyanakvó pillantást, majd egy halk köhintéssel térítem vissza az megkezdett beszélgetéshez.
Érdekes gondolatmenetet futtatott végig, és bár volt benne némi igazság, azért nem jól látta a helyzetet, főleg nem az enyémet. Viszont legalább az ő motivációját le lehetett szűrni belőle, már ha igazat mondott persze.
- Ezt meg honnan tudja? – bukott ki a számon a kérdés, amikor megemlítette Rachelt. Nem a nevét, de hát nem volt nehéz rájönni kire gondolt.
Persze aztán mindjárt magyarázattal is szolgált a dologra, miközben merengve vallotta be, hogy már első látásra is jól tippeltem, bizony egy érzéketlen bérgyilkossal állok szemben, igaz most úgy próbálja beállítani, mintha az élet kényszerítette volna rá. Szánalmas!
Ha azonban most látna valaki, aki nem ismeri és akinek nem éppen most vallotta be, hogy abból él, hogy embereket öl, akkor még egy életunt művésznek is nézhetné az ember, de akkor nagyot tévedne. Ez az ember veszélyesebb, mint gondoltam.
Mikor tovább beszél hiszem is meg nem is, hogy pusztán logikával sakkozta ki, hogy ki bérelt fel a chip ellopására, inkább hajlok az említett belső ember „kikérdezésre”, aki vagy eszméletlen, ahogy Carter mondja, vagy halott, ami jobban illene a sztoriba, meg hozzá.
Aztán elhallgat és elmerülve a saját gondolataiba csendesen nézi először a távolodó hajót, majd a felettünk ragyogó csillagos eget, ami meg kell vallani engem is rabul ejt, hiszen a városban, a szmog és a felhőkarcolók miatt soha nem láthatja az ember, ezt a fenséges panorámát.
Én is elmerülök a látványban, elfelejtve, hogy kivel és miért vagyok itt, csak a férfi szavai rángatnak vissza pár perc múlva a valóságba.
- Igen Carter, öltem, kényszerűségből, de nem vagyok rá büszke. – nézek rá komoran. – De ez most hogy jön ide? Miért kérdezi?



Vissza az elejére Go down
JC Denton
Admin
JC Denton


Hozzászólások száma : 433
Join date : 2012. Jan. 20.

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeSzomb. Aug. 04, 2012 9:02 am

- Csupán kérdeztem. - mondja a férfi, nem valami meggyőző hangon. A csónak tovább ringatódzik a tengeren, de még mielőtt a csend ismét leszállhatna, Carter ismét megszólal:
-Tudja, Rachel már jó pár embert megkeresett ezzel a munkával. Annak a chipnek voltak korábbi verziói. Gyengébb változatok. Béta tesztek. - mondja, miközben enyhén hátrahanyatlik a feje, mintha visszaemlékezne valamire. - Rachelnek már azok is kellettek. Nemrég felkeresett engem, hogy én lopjam el a chip-et. Igent mondtam. És tudja, mi a vicc? Nagyjából egy héttel ezelőttig azt hittem, enyém a meló. Aztán hirtelen jött az e-mail: "Bocs, a munka másé lett. További szép napot!" Nem rossz, mi? - kérdi nevetgélve.
- Kicsit kutattam utána, mi is volt a baj, de nem jutottam semmire. Rachel teli van titkokkal, és ez is közé tartozott. Kifejezetten maga kellett neki, franc se tudja, miért. - mondja, majd hátradől, hátát a csónak szélének támasztja, és olyan pózba ül, hogy látod, nem kíván többet beszélni. Kétled, hogy tudna arról, hogy végezned kellett volna Troy-al, habár ezzel a fickóval, akár csak Rachellel kapcsolatban, semmiben se lehetsz biztos.
A további csónakázás közben Carter elkezd a szemeivel ügyködni. Beléjük nyúl, valamit nyomogat, majd elveszi az ujjait, pislog egyet-kettőt, és újrakezdi a műveletet. Vagy kontaktlencséje van, vagy retina implantja, mindenesetre nem zavartatja magát, úgy űzi ezt az elfoglaltságot, mintha ott se lennél.
Ha elfordulsz a part felé, láthatod, jó ütemben közeledtek felé. 10-15 perc, és már ott is vagytok, tehát érzed, ha még fel akarsz tenni valamilyen kérdést Carternek, azt most kell megtenned.
Vissza az elejére Go down
https://cyberfrpg.hungarianforum.net
Michael Longley
4. szint
Michael Longley


Hozzászólások száma : 265
Join date : 2012. Feb. 07.
Tartózkodási hely : két meló közt úton

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeSzomb. Aug. 04, 2012 10:00 pm

A válasza annyira semmitmondó, hogy biztos vagyok benne, hogy nem mond igazat, hiszen valamiért csak kérdezte, de pár másodperc múlva már beszél is tovább és igen érdekes dolgokat mond, ami jó pár kérdést felvet a fejemben.
~ Hmm! Vajon miért nem hagyta, hogy ő végezze el a melót, mikor már tűzközelben volt és semmiből nem állt volna megtennie? Miért kellettem Rachelnek pont én? Persze mindez csak akkor kérdés, ha Carter igazat mond! ~
A férfi úgy látszik elmondta, amit akart, mert ezután lazán hátradől és érezteti, hogy most ezzel ő befejezte. Mondjuk nem csodálom, már ez is meglep, hogy egy ilyen volumenű ember ennyi információt megosztott velem. Na, ez is rejtély, nem csak Rachel viselkedése!
Míg a part felé kormányoztam a csónakot volt min gondolkoznom igazán, de azért a fél szememet végig Carteren tartottam, mert természetesen továbbra sem bíztam benne, annak ellenére sem, hogy annyira közlékenynek bizonyult.
Épp ezért nem kerülte el a figyelmemet, amit a szemével ügyködött, habár nem is úgy látszott, hogy nagyon titkolni kívánja. Biztos voltam benne, hogy neki is valami implantja van és azzal csinál valamit.
- Mondja Carter és Rachel már tudta akkor, hogy maga Troy egyik belső embere lett, hogy mennyire közel van a tűzhöz, mikor lemondta a melót? És, ha már maga tudja én kinek dolgozom, akkor megtudhatnám, hogy maga kinek lopta el a VSS-t? a meg a legfontosabb! Nem osztozhatnánk a szerkentyűn, hiszen magánál van a prototipus és a tervrajz is? – néztem rá, majd az egyre jobban közeledő partra, ahol eldől ki merre megy tovább, ha tovább megy egyáltalán.



Vissza az elejére Go down
JC Denton
Admin
JC Denton


Hozzászólások száma : 433
Join date : 2012. Jan. 20.

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeVas. Aug. 05, 2012 2:48 am

A kérdéseket szép sorjában teszed fel, megvárod, amíg válaszol, és csak utána a következőt. Az elsőre egy kis gondolkozási idő után érkezik a válasz:
- Passz. Elképzelhető, de nem mernék rá megesküdni. Nem vagyok a legismertebb a szakmában, de biztonsági okokból teljes inkognitóban jelentkeztem Vangvardhoz: hamis számlák, bizonylatok, nem létező ingatlan, valótlan kapcsolatok. Tudja, csak a szükséges dolgok. Igyekeztem eltüntetni a nyomokat, de Rachel ravasz nő, rájöhetett. Habár...hát, kétlem. De ki tudja. - vonja meg a vállát, és a fejét visszadönti, mintha aludna. A következő kérdésed viszont alaposan felrázza. A tekintetét rád szegezi, és egy ideig méreget, mintha nem tette volna már meg jó párszor ezen az estén. Nem törődött vele, te mit gondolsz róla, mit gondolsz a ténykedéseiről, most csupán a gondolatait rendezgette - veled kapcsolatban.
- Ugyan már, Mr. Longley. Ezt maga se gondolhatja komolyan. Csak úgy adjam ki a megbízom nevét? Hehe... - úgy ingatja a fejét, mint aki egy vicces kedvű apa, aki épp most hallotta először kamasz kölyke legújabb őrült ötletét a mosógép megjavítására. Gunyoros mosoly jelenik meg az arcán, de hamar erőt vesz magán, megrázza a fejét, és ismét hátradől. Olyan érzés ekrít hatalmába, mintha valamit még akart volna mondani, de meggyőzte magát, hogy nem érdemes. - Nem, Mr. Longley, maga is tudja, hogy ez nem így megy.
Az utolsó kérdésed az, ami igazán elkapja a figyelmét. A feje továbbra is hátradöntve, enyhén, de hiába a szemüveg, és hiába az álcázás ezernyi természetes, és nem természetes módja, pontosan tudod, hogy a szempár most téged figyel. Felméri az erősségeidet, felméri a gyengéidet. Veszélyforrásokat keres, magában kielemzi a hallottakat, a hangsúlyt, a hang mellé társuló testbeszédet. Mindezek összefoglalása, és kikövetkeztetése után Carter végül megszólal:
- Mi jár a fejedben, Michael? - kérdi, sutba vágva a hivatalos, üzleti megszólítást. A hangulat is változik a csónakon, de egyelőre Carter nem mozdul, csupán az arcodat fürkészi. Vár. Mint egy ugrásra kész ragadozó, aki az esélyeit latolgatja.
Vissza az elejére Go down
https://cyberfrpg.hungarianforum.net
Michael Longley
4. szint
Michael Longley


Hozzászólások száma : 265
Join date : 2012. Feb. 07.
Tartózkodási hely : két meló közt úton

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeVas. Aug. 05, 2012 4:14 am

Nem tudhattam, hogy mi jár a fejében, ahogy ott ült hátrahajtott fejjel. Szemét takarta a napszemüveg, így azt sem láttam figyel-e rám, vagy elaludt-e tán. De mikor megszólalt tudtam, hogy nagyon is figyelt.
Az, hogy Rachel tudta-e, hogy Carter már beépült a milliomos csapatába, mikor elvette tőle a feladatot, végül is nem tudtam meg, mert a férfi nem tudott rá válaszolni, vagy csak hantázott, de igazából nem is volt ez olyan lényeges.
Azt is sejtettem, hogy nem fogja kiadni a megbízója nevét, pedig nem lehetett kispályás, ha egyrészt ennyire korán tudott a tervekről, hogy volt ideje megbízni valakit és annak még be is épülni hónapokkal ezelőtt, ami belső árulást sejtet és komoly pénzes megbízót, másrészt, hogy ezt egy olyan emberrel csináltatták meg, aki gondolom nem kevés pénzért vállalta a veszélyt.
Ezek a kérdések csak tapogatózások voltak, az igazi előtt, ami láttam, akármennyire is nyugalmat erőltetett magára Carter, hogy erősen felzaklatta. Mind a hangja, mind a stílusa megváltozott, amikor visszakérdezett.
- Hát tudod, hogy van ez Carter, talán megegyezhetnénk, hogy osztozunk rajta, hiszen valahol hozzásegítettelek, hogy meglépj a találmánnyal és még csak nem is téged fognak keresni, mert gondolom most a hajón mindenki azt hiszi a kis rádiós beszólásod után, hogy én loptam el és téged meg eltettelek láb alól. – néztem rá elkomorodva és megfeszített, ugrásra kész izmokkal, hiszen nem tudtam, hogyan fog reagálni a felvetésemre. – Mondjuk legyen tiéd a szerkentyű, az úgy is látványosabb és add nekem a leírást, vagy másoljuk le, nekem az is elég. – vetettem fel.
Vissza az elejére Go down
JC Denton
Admin
JC Denton


Hozzászólások száma : 433
Join date : 2012. Jan. 20.

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeVas. Aug. 05, 2012 6:58 am

- Igen, persze...csak úgy adjam oda a tervrajzokat, puszta...felebaráti szeretetből? Nem, kösz. - rázza meg a fejét. - Tudod...a megbízom a lelkemre kötötte, hogy hétpecsétes titokként kezelem a V.S.S.-t, és nem adom meg az adatait senkinek. Még ha fizetnél se kaphatnád meg.
Ezzel ismét hátradől, de a tekintetét rajtad tartja, és érzed, ez a feszültség már nem fog elmúlni. A csónak tovább halad a part felé, kissé messzebb a yacht klubtól, hogy lehetőleg elkerülhessétek a tömeget.Na nem mintha túlzottan kéne tőlük aggódnod, az emberek többsége, akik azelőtt a kikötőben tartózkodtak, azóta már vagy felszálltak az oceAnco-ra, vagy végleg eltűntek az éjszakában.
Carter továbbra is téged néz, de végül is vagy megunja, vagy csupán nem tekint veszélyforrásnak, ugyanis tekintetét visszafordítja az égre. A csónak, hiába luxus, a szélességében nem tér el túlzottan a trsaitól, így hát Carter lábaival megtámaszkodik a csónak túloldalán, és még hátrébb dől. Mintha aludna.
- Hidd el, nem kell neked ez a cucc. Vannak emberek, akik ezért a szarért országokat mészárolnának le. Mit csinálnál vele? Eladnád? Tömeggyártásra adnád, aztán licencelnéd? Hidd el, szívességet teszek neked azzal, hogy ezeket magamnál tartom.
Vissza az elejére Go down
https://cyberfrpg.hungarianforum.net
Michael Longley
4. szint
Michael Longley


Hozzászólások száma : 265
Join date : 2012. Feb. 07.
Tartózkodási hely : két meló közt úton

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeVas. Aug. 05, 2012 8:20 am

Nem tudom mit gondoltam, mikor felvetettem neki az ötletet, de igazán nem lepődtem meg, mikor visszautasította az ötletemet. Ha én lettem volna a helyében, én sem adtam volna oda valószínűleg.
Viszont a kérdésemmel sikerült magamra vonnom a figyelmét, és amíg a part felé kormányoztam a hajót, végig éreztem, hogy nem veszi le rólam a szemét.
~ Nem baj, viszem a laptopot, hátha azon van még pár csemege, amit használhatok. ~ nyugszom bele a dologba, habár felmerül bennem a dolog, hogy lelövöm és elveszem tőle a cuccot, de aztán el is vetem az ötletet.
Igaz, hogy nem riadok vissza a gyilkosságtól, ha feltétlenül szükséges, de nem vagyok hidegvérű bérgyilkos. Talán pont ezért nem is igyekeztem annyira Troy közelébe jutni. Így Carter élete is biztonságban van, ha csak ő nem akar engem eltenni láb alól. Ezért résen vagyok. Túl sokat árult el, mit például most is.
- Ha ettől félsz, akkor te miért adod oda valakinek? Hiszen pont az fog történni, amit most felsoroltál, ha valami pénzeszsák kezébe kerül. Mindegy, hogy én általam, vagy te általad, a végeredmény ugyan az! – vonom meg a vállam. – Ha csak nem magadnak tartod meg és elásod valahol, hogy ne kerüljön senki kezébe. – nézek a férfira, habár nem látom a szemét. – Ez a terved?
Már elhagytam a yaht kikötőt és most egy alkalmas helyet keresek a kikötéshez.
Vissza az elejére Go down
JC Denton
Admin
JC Denton


Hozzászólások száma : 433
Join date : 2012. Jan. 20.

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeVas. Aug. 05, 2012 9:16 am

Keresel egy jó helyet, kissé messze a kikötőtől, és hamarosan fel is fedezel egy alkalmas pontot. Modernizált halászhajók, és három teherhajó közelében kormányzol. A környezetváltozás tudtodra adja, hogy már nem a gazdagok yacht kikötőjében vagy: fáradt, beesett arcú, vékony halászok menetelnek hazafelé az egész napi melóból. Persze már nyoma sincs a huszadik század környéki halászatnak: nagy méretű, emelőkkel, és ipari csigákkal felszerelt hajók ezek, népes legénységgel, és általában egy seggfej kapitánnyal.
Úgy irányítod a csónakot, hogy két halászhajó közé parkolj be. Hosszú, utcán töltött éveid alatt aligha fordult meg a fejedben, hogy egyszer majd csónakot kell vezetned, de a tanulási évek alatt összeszedted azokat az adottságokat, amik bármilyen jármű vezetéséhez kellenek.
Eközben fel is teszed a további kérdéseidet Carternek, aki jól láthatóan elmosolyodik ezekre. Miközben te a csónakkal bajlódsz, ő csendben marad, de nem kell sok, és ismét megszólal:
- Persze, hogy ez fog történni...odaadom egy pénzéhes, korrupt fószernak, aki elkezdi hirdetni a dolgot, ezzel őrületbe kergetve Vangvardot, majd amint beérnek a megrendelések, elkezdi legyártani a cuccot. Tudom. - mondja, majd megvonja a vállát, mintha ennyi elég lenne. Óvatosan beállsz egy apró helyre, ügyelve arra, nehogy nekikoccanj valaminek, éppen ezért nem is kérdezel vissza, vagy sürgeted Cartert a válaszadásban. A férfi kiszáll, de mielőtt utánakiálthatnál, vagy csinálhatnál bármit is, vigyorogva feléd nyújtja a kezét. Jobban mondva a kötelekért. Kidobod neki, ő elkapja, és kiköti a csónakot, majd felegyenesedik, és rád néz:
- Az utolsó ötleted viszont nem teljesen hülyeség. Félig-meddig. Annyiban igaz, hogy zsebre vágom a V.S.S.-t, de most komolyan, tedd a kezed a szívedre - már ha ez még számít neked bármit is - te elásnál, vagy talán elpusztítanál egy ilyen hasznos ketyerét? - kérdi vigyorogva. Megfordul, és zsebre dugott kézzel, szép lassan elkezd sétálni, el tőled, el ettől az estétől. Mégis, hirtelen visszafordul, és még egyszer megszólal:
- Ja, és kösz, hogy elhoztál arról a hajóról. Jövök eggyel. - biccent egyet, majd még hozzáteszi - És csak hogy tudd: nincs munkaadóm. Már egy ideje a saját szakállamra dolgozom. Egyszer ki kéne próbálnod, a szabadságérzete mámorító. - és ezzel végleg megfordul, és eltűnik a sötétségben. ha esetleg még valamit mondanál neki, még utánakiálthatsz, ha viszont kifogytál az ötletekből, érzed, most találkoztál vele utoljára. Egy jó hosszú időre legalábbis. Ott állsz a csónakban, körülötted egy ember életének fényűző használati tárgyai. A zsebedben a chip, amiért annyit szenvedtél ma este, és veled szemben egy ember, aki furcsán megkavarta az egész dolgot, de végül is baj nélkül eltűnt a képből.

//ha még beszélni akarsz Carterrel, nyugodtan, ha nem, akkor írd le, mi a következő állomás//
Vissza az elejére Go down
https://cyberfrpg.hungarianforum.net
Michael Longley
4. szint
Michael Longley


Hozzászólások száma : 265
Join date : 2012. Feb. 07.
Tartózkodási hely : két meló közt úton

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeVas. Aug. 05, 2012 10:28 pm

Míg a kikötésre figyelek egy darabig abba marad a beszélgetés, hiszen nem vagyok azért ilyen luxus járgányokhoz szokva, mint Troy csónakja, de azért elboldogulok vele, csak jobban oda kell figyelnem. Ráadásul most már sűrűbben állnak a kikötött halászhajók is, ahová terveim szerint behúzok és ott kötök ki, hiszen így elég nehezen fogják megtalálni, ha keresik, márpedig már biztosan keresik.
Mivel már esteledett így a hajókon már alig volt legénység, hazafelé tartottak, ami még nagyobb esélyt adott arra, hogy egy darabig rejtve tudunk maradni.
Carter közben azért magyaráz, így legalább abban biztos lehetek, hogy nem készül valami váratlan támadásra ellenem, mag nem figyelek rá.
Sikeresen bemanőverezek közben egy szűkebb helyre, de még reagálni sem tudok a szavaira máris felpattan és a parton terem, amitől kissé feszült leszek, de aztán kő arcára mosoly kúszik és a kezét nyújtja a kötélért, amivel rögzíti a hajót.
- Nem lep meg, hiszen, mint mondtad olyan vagy, mint én. – vonom meg a vállam a szavaira, hogy mit tesz majd a VSS-sel. – És én is ezt tenném a helyedben. – vigyorogtam vissza, és bár örültem volna, ha a szerkentyű az én birtokomban van, az csak a hab lett volna a tortán, nekem ott volt a chip és az érte járó jutalom.
Nézem, ahogy távolodik és az utolsó szavait emésztem, majd utána szólok.
- Mindenkinek van munkaadója Carter, akinek dolgozik, hiszen, mint mondtad te is megbízásra tetted, vagy ezek szerint még sem?
Mikor Carter végül eltűnt a láthatáron, keresek egy zsákot és beleteszem a laptopot, majd felnyitom azt a titokzatos ládát, ami már egy ideje piszkálta a fantáziámat a csónak közepén.
Ha találtam benne valami hasznosat, azt is elteszem, majd egyenesen a buszpályaudvarra húzok, ahol beteszem a zsákot egy megőrzőbe, majd elindulok a bárba Rachel-hez, hogy mielőbb megszabaduljak a chiptől és lezárjam ezt az ügyet.



Vissza az elejére Go down
JC Denton
Admin
JC Denton


Hozzászólások száma : 433
Join date : 2012. Jan. 20.

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Aug. 06, 2012 12:32 am

//Los Angeles utcái//
- Szeretem a magam útját járni. Volt munkaadóm, de az már régi történet. - vonja meg a vállát, majd végleg eltűnik a sötétben. Ezután kiszállsz a csónakból, és keresel egy zsákot, amiben elviheted a laptopot. hamar találsz egyet, a hatalmas fémládák, és fadobozok között. A laptopot belehelyezed, majd kinyitod a ládát a csónak közepén, de nem találsz benne semmit. Ismét kiszállsz, és még egyszer visszanézel, de a zsákkal a kezedben tudod, semmit se hagytál hátra.
Kissé érdekes látványt nyújtasz szmokingban, és egy zsákkal a kezedben, de L.A. lakosai megértőek a fura alakokkal szemben. Elvegyülsz a tömegben, miközben a tekinteteddel keresel egy buszpályaudvart. Nem tart sokáig, találsz is egyet. A kissé kihalt helyen egy darabig még keresgélsz, de végül találsz egy öregembert, aki a kérdésedre megvonja a vállát, és azt mondja, hogy egy tízesért örömmel vigyázz a cuccaidra. Odaadod neki a zsákot, majd elindulsz a végső állomásod felé.
Már pár perce sétálsz az utcán, a neonfények között. Veled szembe ismét az ismerős arcok jönnek szembe: alvilági alakok, lecsúszott ügyvédek, beépített zsaruk. Már nyoma sincs annak a fényes tömegnek, ami nemrég még a hajón fogadott. Az élet itt teljesen máshogy működik, már ha működik.
Hirtelen megszólal a mobilod. Még messze jársz a klubtól, ezért felveszed, és meglepetten hallasz egy ismerős hangot:
- Mr. Longley, itt Rachel. Nézze, elvesztettem a kapcsolatot az emberemmel. Remélem maga még egyben van. Amiért hívtam: ne jöjjön el a Gépnarancs klubba. Tyler nemrég beszélt Vangvard két emberével, akik inkognitóban voltak, és azt hitték, nem ismerjük fel őket. Valami baj van. Nem tudom, hogyan reagálhatott ilyen gyorsan, de ha még ott van a hajón, tennie kell valamit. Ott van még a hajón? - kérdi Rachel, várva a válaszodra. Körülötted az élet ugyanúgy megy tovább, mintha mi se történt volna. Hirtelen az egyik sarkon egy tolvaj ugrik elő, elkapja egy nő táskáját, majd elsprintel a másik irányba. Egyenesen feléd tart, bárkit, aki az útjába áll, félrelök magától. A nő elkezd sikoltozni, megpróbál utánafutni, de a magassarkúja miatt elesik. Rendőr sehol sinsc a közelben.
Vissza az elejére Go down
https://cyberfrpg.hungarianforum.net
Michael Longley
4. szint
Michael Longley


Hozzászólások száma : 265
Join date : 2012. Feb. 07.
Tartózkodási hely : két meló közt úton

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Aug. 06, 2012 4:25 am

Miután letudtam a megőrzés gondját, habár azért voltak vele kapcsolatban aggodalmaim, már igen csak szerettem volna túl lenni ezen az egész chip ügyön és ha Rachel kifizetett, már hagyom is a hátam mögött ezt a várost és, ha csak valami nagy meló vissza nem szólít, egy darabig nem is jövök vissza.
A szmokingomat és az ingemet lazán kigombolom, a csokornyakkendőt pedig csak kikötve a nyakamban hagyom, így sétálok egyenest a klub felé, de még ezzel a lezser szereléssel is erősen kilógok a környezetemből, bár egy pár furcsa pillantáson kívül más nem történik.
Még jó 20 perces sétára vagyok attól, hogy megérkezzem, mikor megrezzen a mobilom és Rachel hangja cseng a fülemben, aki arról értesít, hogy most jobb ha elkerülöm a találkozó helyszínét, mert meglátogatták Troy emberei. Egyből Carter ugrik be, de ha igaz, amit nekem elmondott, akkor nyílt titok, hogy Rachelnek a chipre fájt a foga, lehet, hogy ezért ugrottak be hozzá látogatóba elsőnek.
- Nem, már nem vagyok a hajón, pont magához tartok a megbeszélt áruval. – válaszoltam, ahogy csend lett a vonal másik végén. – Gyorsabban kellett eljönnöm, mint szándékomban állt, de a lényeges feladatot elvégeztem. – tájékoztatom, habár azért igyekszem nem a legnyíltabban fogalmazni, ő úgy is érti miről van szó.
Míg arra várok, hogy elmondja-e ezek után is, hogy mit is kellett volna megtennem, egy alkalmi tolvaj tűnik fel a színen, aki egy nő táskájával próbál meg elinalni, de pechje van, hogy pont felém, mert eléggé feszült vagyok ahhoz, hogy másnak se legyen jó napja, így ahogy lökdösődve közeledik, előzékenyen félreállok és az utolsó pillanatban rakom ki elé a lábam, remélve, hogy nem veszi észre az akadályt, és szép nagyot taknyol majd.
Ha sikerül, akkor még a telefonnal a fülemen hajolok le hozzá.
- Bocs haver, szar az élet és most spuri! – azzal a táskát a nő kezébe nyomom és ballagok tovább, hogy nehogy elkezdjen nekem hálálkodni.
Vissza az elejére Go down
JC Denton
Admin
JC Denton


Hozzászólások száma : 433
Join date : 2012. Jan. 20.

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Aug. 06, 2012 8:27 am

A tolvaj rendületlenül fut feléd, de vagy egy kezdő, vagy csak rossz napja van, de észre se veszi a lábadat, amíg már túl késő. Elvágódik a földön, a táskát kiejti a kezéből. Felveszed a kérdéses tárgyat, majd közel hajolsz hozzá, és egy jó időre biztosan elveszed a kedvét az ilyen kisstílű játékoktól. A fickó feláll, és gyorsan elfut előled, beveti magát a tömegbe.
A táskát visszaadod jogos tulajdonosának, aki nem győz hálálkodni neked, de te gyorsan elmész, még mielőtt túl sokáig akadályozna. Mindeközben a telefont a füledhez szorítva hallgatod Rachel vegyes válaszát a helyzetedre, és a dolgok alakulására nézve:
- Értem...ezek szerint a bónuszról lemondhat. Mindegy is, most nem ez a lényeg. Nem tudom hol van most, de én is maga felé tartok. Találkozzunk a RedKin gyors étteremben, nagyjából húsz perc múlva. Én viszem a pénzt, maga hozza az árut, és gyorsan lebonyolítjuk a cserét. Ez az egész akció kezd kicsúszni a kezeink közül. Jobb lenne minél hamarabb lezárni, nem gondolja? - hallod a nő hangját.
Vissza az elejére Go down
https://cyberfrpg.hungarianforum.net
Michael Longley
4. szint
Michael Longley


Hozzászólások száma : 265
Join date : 2012. Feb. 07.
Tartózkodási hely : két meló közt úton

Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitimeHétf. Aug. 06, 2012 10:47 pm

Miközben az éves jótékonysági tevékenységemet elvégeztem Rachel is mondta tovább az instrukcióit, és én úgy éreztem, hogy egyre jobban kuszálódnak ebben az ügyben a szálak.
Nem tetszett, hogy ilyen kutyafuttában kell lebonyolítani az üzletet és az sem, hogy ezt egy nyilvános helyen tesszük meg.
Az is felmerült bennem, hogy mi van, ha Rachel fejéhez éppen egy pisztolyt szorítanak, miközben ezeket mondja nekem a telefonba és én egy szép kis csapdába sétálok. Habár akkor lehet, hogy egy kietlenebb helyre próbálnának meg elcsalni, csak abba az a rizikó, hogy nem biztos, hogy belemennék.
Minden esetre én a RedKin-től nem vagyok túl messze, így van időm egy kicsit körbeszimatolni, mielőtt besétálok.
- Rendben Rachel, akkor ott találkozunk, olyan negyed óra múlva. – válaszoltam a nőnek, majd leraktam a telefont és megszaporáztam a lépteimet, hogy minél előbb oda érjek.
Megálltam a hellyel szemben és figyelni kezdtem a bejáratot.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 Empty
TémanyitásTárgy: Re: Los Angeles - Shelter Point Yacht klub   Los Angeles - Shelter Point Yacht klub - Page 5 I_icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
Los Angeles - Shelter Point Yacht klub
Vissza az elejére 
4 / 5 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Los Angeles - Gépnarancs klub
» Los Angeles - Wosp Hotel
» Los Angeles - RedKin étterem

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Cyberpunk Frpg :: Alternatív kalandok helyszínei :: N.V.A.K. helyszínek-
Ugrás: